
Simsony

Simson S51 B1-3 B1-4
Wersja 3-biegowa wyposażona w instalację 6V, akumulator, stacyjkę, przełączniki zespolone, kierunkowskazy, światło postojowe, 25W reflektor i klakson. Masa pojazdu w porównaniu do wersji N wzrosła o 4 kg (N-75,5 kg, B1-3-79,5 kg.
Pierwsza wersja S51 z silnikiem 4-biegowym. Wyglądem i wyposażeniem był podobny do wersji B1-3. Silnik został zmieniony na M541/1KF Na pokrywie sprzęgła dodano cyfrę 4 (oznaczenie, że motorower posiada 4-biegową skrzynię).

Simson S51N
Najtańsza i najuboższa wersja z serii S51. Posiadała 3-biegową skrzynię biegów. Podobnie jak w modelu S50 N posiadał bardzo ubogą instalację elektryczną (6V), nie posiadał stacyjki, kierunkowskazów. Posiadał reflektor z żarówką o mocy 25/25W, światło stop uruchamiane tylnym hamulcem, sygnał dźwiękowy zasilany z baterii 4 ogniw R20. Posiadał również (jak każdy model z trzybiegową skrzynią biegów) prędkościomierz skalowany do 80 km/h. W przeciwieństwie do pozostałych modeli podnóżki pasażera zostały umieszczone na wahaczu zamiast na wspornikach ramy. Dostępny tylko w kolorze błękitnym (Ral 5015). Zastosowano silnik M531/2KF.

Simson S51 B2-4 "Electronic"
Wersja B2-4 powstała na podstawie modelu B1-4. Wyposażona dodatkowo w bezstykowy zapłon typu SLEZ ('Electronic'), prędkościomierz wyposażony w kontrolkę kierunkowskazów, skalowany aż do 100 km/h, oraz nowy typ amortyzatorów tylnych (z widocznymi na zewnątrz sprężynami).
Wersja B2-4/1 została dodatkowo wyposażona w gumowe osłony zawieszenia przedniego, profilowane siedzenie, oraz prostą, rozkładaną dźwignię startera.

Simson S51 C "Comfort"
Produkcja od 1983, była to rewolucja jeśli chodzi o wyposażenie wśród motorowerów. Powstał na podstawie modelu B2-4 'Electronic', został dodatkowo wyposażony w obrotomierz skalowany do 10000rpm w którym umieszczona była kontrolka świateł drogowych, licznik skalowany do 100km/h, zapożyczony z modelu B2-4, wyposażony w kontrolkę kierunkowskazów, automat stopu montowany przy dźwigni przedniego hamulca, prostą, składaną dźwignię startera, profilowane siedzenie, amortyzatory tylne z dwustopniową regulacją twardości, oparcie boczne montowane przy podnóżku , bagażniki boczne, bezstykowy zapłon typu SLEZ ('Electronic'), żarówkę reflektora przedniego o mocy 35/35w jednak napięcie w instalacji elektrycznej nadal było na poziomie 6V.. Na czarno zaczęto malować pokrywy bębnów hamulcowych i silnik.
Dziś jest rzadko spotykany, często mylony ze 'zwykłym' Simsonem, który po prostu ma naklejkę 'Comfort'.